Advert Advert
Advert Advert

Bayır Bucak Türkmenlerine yardım günleri başladı

Türkiye'nin farklı bölgelerinden Türkmenler, Ankara AKM'de düzenlene "Bayır Bucak Türkmenlerine Yardım Etkinliği Yöresel Ürün Günleri"nde stant açtı. - Anadolu Ajansı

Bayır Bucak Türkmenlerine yardım günleri başladı
Bu içerik 282 kez okundu.

ANKARA

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Bayır Bucak Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nce düzenlenen "Bayır Bucak Türkmenlerine Yardım Etkinliği Yöresel Ürün Günleri" başladı.

Bayır Bucak Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mehmet Fettah Çiftçi, Atatürk Kültür Merkezinde (AKM) başlayan etkinlik ve yöresel ürün günlerinin açılışında yaptığı açıklamada, Türkmenlere sahip çıkmak ve destek olmak için gayret gösterdiklerini söyledi.

Etkinliğin 2 Ocak'a kadar açık kalacağını belirten Çiftçi, bu kapsamda Ankaralıları AKM'ye davet ederek, destek olmalarını istedi. Çiftçi,etkinliğin ardından toplanan yardımların tırlarla Suriye'deki Bayır Bucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere gönderileceğini söyledi.

Türkiye'nin farklı bölgelerinden etkinliğe katılarak stant açanlar da gelirlerinin bir kısmını Türkmenlere yardım için bağışlayacak.

Erzurum cağ kebabı stantı açan Mehmet Çavuş, Bayır Bucak Türkmenleri için AKM'de olduğunun altını çizerek, Ankaralıları bu kampanyaya katılmaları için etkinliğe davet etti.

İstanbul'dan Ayhan Samur ise döner tezgahının başına geçerek, Türkmenler için desteğe geldiğini söyledi.

Ankara'dan Dilek Baysal da közde pişirdiği Türk Kahvesi ile etkinliğe katılarak destek verdiğini, Ankaralıların bu kampanya için duyarlı olacağını düşündüğünü dile getirdi.

AKM'ye alışverişe gelen Yüksel Büyükkeskin, "Türkmenlere destek vermek için buralara geliyoruz. En azından katkımız olsun, Halep katliamında yaraların sarılması için milletçe bu kampanyalara destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum." dedi.

Muhabir: Aykut Karadağ

Bayır Bucak Türkmenne yardım gün başladı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"