Advert Advert
Advert Advert

'Millet Ankara'yla dirildi ve bir destan yazıldı'

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Ankara milletin önüne düştü, millet Ankara'yla dirildi ve destan yazıldı. Bu destanımıza kara çalmak istiyorlar ama nafile, millet eğilmeyecek." dedi. - Anadolu Ajansı

'Millet Ankara'yla dirildi ve bir destan yazıldı'
Bu içerik 207 kez okundu.

ANKARA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Twitter hesabı üzerinden paylaştığı mesajında, Ankara'nın kurtuluşun ana karargahı, bağımsızlığın karar ve kader noktası, kara talihi yenen tarihi bir başkent olduğunu vurguladı.

Gazi Mustafa Kemal'in arkadaşlarıyla, 22 Aralık 1919 günü Sivas'ta başlayan yorucu, yıpratıcı ve İzmir'e kadar uzayacak kutlu bir yolculuğa çıktığını ifade eden Bahçeli, Milli Mücadele kahramanları için bu yolculuğun en kilit noktası ve kritik kavşağının 27 Aralık 1919'ta Ankara'ya gelmeleri olduğunu belirtti.

Ankara'nın hem varış merkezi hem de hareket mihveri olduğunu belirten, Bahçeli şunları kaydetti:

"Zulmün topu varmış, ne çıkar, zalimin oyunu çokmuş, ne gam. Ankara milletin önüne düştü, millet Ankara'yla dirildi ve bir destan yazıldı. Bu destanımıza kara çalmak istiyorlar. Bu destanımızı ucuza kapatıp kelepir fiyatına devretmek hevesindeler ama nafile, millet eğilmeyecek. Ezelden beridir hür yaşadık, hiçbir çılgın varlığımıza zincir vuramadı. Kükreyip bendimizi aştık, dağları yırtıp enginlere sığmayıp taştık. Gerekirse siper edip durduracağız hayasız akını."

Muhabir: Yıldız Nevin Gündoğmuş

Millet Ankarayla dirildi bir destan yazıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"