Advert Advert
Advert Advert

'Akif, kaleminden ziyade, gönlüyle yazan bir şairdir'

Sakarya'da Mehmet Akif Ersoy'u anmak için düzenlene etkinlikte konuşan Milli Eğitim Müdürü Kuntoğlu, "Akif, kalemiyle yazmaktan ziyade, gönlüyle, kalbiyle yazan bir şairdir." dedi. - Anadolu Ajansı

'Akif, kaleminden ziyade, gönlüyle yazan bir şairdir'
Bu içerik 243 kez okundu.

SAKARYA

Sakarya Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Mehmet Akif Ersoy'un kalemiyle yazmaktan ziyade, gönlüyle, kalbiyle yazan bir şair olduğunu söyledi.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, vefatının 80'inci yılında milli şair Mehmet Akif Ersoy'u anmak için "Akif'i Anlamak Asım'ı Yaşamak" etkinliği gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde, Anadolu Mektebi Okuma Grubu öğrencilerince, Adapazarı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlikte, Mehmet Akif Ersoy'u anlatan sergi açıldı ve milli şairin yaşamından örnekler sunuldu.

Kuntoğlu, burada yaptığı konuşmada, Mehmet Akif Ersoy'u hakkıyla anmak ve ona minnet borcunu yerine getirmek gerektiğini söyledi.

Kuntoğlu, Mehmet Akif Ersoy'a minnet borcunun, onun eserlerini okuyarak, anlayarak ve hissederek, "Asım" diye çizdiği gençlik idealini diri tutarak ödenebileceğini belirterek, "Ersoy'u hakkıyla anlamak, düşünceleriyle, toplum duyarlılığı ve asilliğiyle tanımayı gerekir. Akif, kalemiyle yazmaktan ziyade, gönlüyle, kalbiyle yazan bir şairdir. O sadece İstiklal Marşımızın şairi, sadece milli şairimiz değil, şair olmanın çok ötesinde bir mütefekkir, bir münevver ve bir gönül insanıdır." diye konuştu.

Programda, Mehmet Akif Ersoy'un unutulmaz şiirleri okundu, tiyatro gösterisi sunuldu ve bestelenmiş şiirleri seslendirildi.

Muhabir: Uğur Subaşı

Akif kaleminden ziyade gönlüyle yazan bir şairdir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"