Advert Advert
Advert Advert

Terörle Mücadele komandoları Ankara'ya gidecekti

FETÖ’cü darbe girişiminin ardından tutuklanan eski Şırnak Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman Gürcan mahkemede verdiği ifadede 15 Temmuz akşamı Genelkurmay'dan mesaj geldiğini söyleyerek, "Daha sonra Harekat Merkezi'nden yüksek rütbeli bir subay

Terörle Mücadele komandoları Ankara'ya gidecekti
Bu içerik 232 kez okundu.

FETÖ’cü darbe girişiminin ardından tutuklanan eski Şırnak Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman Gürcan’ın ifadesi ortaya çıktı. Habertürk'ün haberine göre Gürcan, Şırnak’ta terörle mücadele operasyonlarına katılan birliğindeki komandoların Ankara’ya getirilmesi için eski Genelkurmay Başkanlığı Personel Plan Yönetim Daire Başkanı Tuğgeneral Mehmet Partigöç (tutuklu) ve Albay Cemil Turan (tutuklu) imzasıyla saat 21.30 sularında “gizli” ibareli, “acil” kodlu mesaj geldiğini söyledi. Şırnak’taki darbe soruşturmasında tutuklanan Gürcan’ın ifadesi özetle şöyle:

'Ankara'ya intikal edilecek'

"15 Temmuz akşamı 21.30-21.45 arasında Genelkurmay’dan “Ülke genelinde meydana gelen ani gelişmeler kapsamında... Öncelikli olarak, 1’inci Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Çakırsöğüt ve Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın uygun birlikleri derhal Ankara’ya intikal edilecek...” mesajı geldi (Partiğöç ve Turhan imzalı).

'Havalimanına hareket'

"4 tabur komutanı, komutan yardımcısı ve kurmay başkanı ile birlikte bunu değerlendirirken, Malatya 2’nci Ordu Komutanlığı Harekât Merkezi’nden bir rütbeli subay arayarak, “Komutanım birliğinizin Ankara’ya intikali bekleniyor, uçak gönderiliyor, ivedi olarak Şırnak Havaalanı’na intikal etmeniz gerekiyor” dedi. Tabur komutanlarıma “Hemen hazırlıklarımızı yapalım, çıkalım” dedim. 3’üncü taburda 130-140, 4’üncü taburda 180 asker yola çıktık."

"Emniyet bırakmadı"

"Cizre’ye vardığımızda öndeki tabur komutanı telefonla bana 'Emniyet bırakmıyor' dedi. Cizre İlçe Emniyet Müdürü ile görüştüm. Bu esnada tabur komutanım, basında işin renginin değiştiği yönünde haberler olduğunu, sanki bir grubun yaptığı bir eyleme alet oluyormuşuz gibi bir durum olduğunu söyledi. Tugaya dönmek üzere yola çıktık. Dönüşte yine emniyet birimleri birliğimizi Şırnak merkeze sokmadı. Paralel örgütle bilgim, ilgim yoktur. Devletçi bir insanım. İdil, Cizre ve Şırnak operasyonlarını yapmış bir insanım. Darbeye teşebbüs edenlerle ilgim yoktur."

öne çıkanlar

Mesajı Galatasaraylı taraftarları kızdırdı

Cinselliği hayatınızdan çıkarmanın 9 yan etkisi

tabur komutanı jandarma Şırnak Temmuz darbe girişimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"